fbpx Лікувальна фізкультура | Санаторий Конча-Заспа
Медичний менеджер

Пн-Пт: с 9-00 до 18-00

+38 (044) 259-23-10

+38 (095) 274-89-17

Рецепшин

Сб-Нд: с 8-00 до 20-00

+38 (050) 425-21-72

 

Лікувальна фізкультура

Лікувальна фізична культура (ЛФК) - один із традиційних методів лікування, який можна застосовувати при фізичній реабілітації цілого ряду захворювань. В наш час даний метод виділений в окрему медичну дисципліну, тому у лікувальних і санаторно-курортних установах присутні лікарі ЛФК та кабінети для проведення ЛФК.

 

Лікувальна фізкультура - не лише набір спеціальних вправ, а й психостимулюючий спосіб, що надає впевненості пацієнтові у своїх силах, і часто служить для вироблення певного стереотипу поведінки та для підтримки фізичного здоров'я.

ЛФК стала активно застосовуватися у нашій країні на межі 19-го та 20-го століть, коли люди стали відзначати, що дозоване фізичне навантаження призводить до активізації адаптаційних механізмів і покращує загальне самопочуття та здоров'я. Пізніше при його вивченні були розроблені фізіологічні основи, які покладені в основу створення комплексної програми по застосуванню ЛФК як за індивідуальною програмою, так і серед організованих груп. Велику пропагандистську підтримку застосування ЛФК отримало в Радянському Союзі, завдяки своїй дешевизні та масовості . У цей період були напрацьовані безліч методів, які зараз активно й ефективно застосовуються на практиці.

При ЛФК, на відміну від звичайної фізкультури, всі вправи спрямовані на поліпшення функції пошкодженого органу в результаті травми чи захворювання. Вправи можуть значно відрізнятися по амплітуді, кількості підходів, інтенсивності використання. Залежать вони від реабілітаційної програми, що застосовується, фізичної підготовки людини та захворювання. Вправи виконуються під контролем лікаря ЛФК або реабілітолога. При цьому обов'язковим є визначення показників серцево-судинної системи, частоти дихання та вираження больового синдрому, який також може бути присутнім в деяких випадках.

У санаторії «Конча-Заспа» команда фахівців підбере індивідуальний комплекс вправ для ЛФК. Комплекс вправ виконується під контролем фахівців, а до початку процедур обов'язково проводиться визначення вихідного стану всіх необхідних показників. При необхідності проводиться корекція під час занять. Після закінчення перебування в санаторії фахівцями будуть надані рекомендації щодо продовження лікування в домашніх умовах.

Як проходить обстеження:

 • Консультація фахівця
  Оцінка початкового фізичного стану
 • Процедура ЛФК
  Лікар ЛФК навчає вправам
 • Контроль в динаміці
  Визначення правильності в процесі ЛФК
 • Визначення прогресу
  Контроль цільових показників
Як проходить
лікування
Консультація
Лікар проведе опитування із з'ясуванням скарг
Обстеження
Огляд та інструментальне дослідження
Лікування
Виконання лікувальної програми
Рекомендації
Надані рекомендації по довгостроковому лікуванню
Про санаторій
в цифрах
60
Більш як 60 років досвіду в організації оздоровлення
3800
пацієнтів за 2016 рік
15
дипломованих лікарів-фахівців
200
осіб персоналу
147
номерів різної категорії
46
гектарів території для відпочинку
Записатись
на лікування
 
Куник
Євген
Михайлович
Лікар ортопед-травматолог другої категорії

Напрямок роботи: реабілітація хворих з ушкодженнями опорно-рухового апарату і станами після перенесених оперативних втручань на суглобах.

ЯК ДО НАС ДОЇХАТИ

03131, м. Київ-84,
Столичне шосе, 215
ДП «Санаторій Конча-Заспа»

Від станції метро “Видубичі”
автобусом № 43,
маршрутним таксі: № 311, 313, 314.